19.03.2026 08:00
Seuran jäsenlaskuissa virhe, väärät laskut on poistettu (hyvityslasku) - lue ohjeet tästä
Sea Golf Rönnäs ry:n jäsenlaskut ovat muodostuneet vriheellisesti torstaina 19.3.2026 aamulla jäsenille. Laskut ovat muodostuneet järjestelmävirheen takia WiseGolfin kautta kauden 2025 tiedoilla.
Vuosikokous päättää jäsenmaksuista vasta 26.3.2026, jonka jälkeen jäsenille lähetetään uudet oikeat jäsenlaskut.
Torstaina 19.3. saapuneet laskut (summa 79e) on poistettu ja poistosta on tullut todisteena hyvityslaksuilmoitus sähköpostiin. Mikäli ehdit jo maksaa saapuneen jäsenmaksun, kohdistamme maksetun summan uudelle laskulle.
Jäsenkortit päivittyvät uusiin automaattisesti eBirdie-sovelluksessa.
Miten toimia saapuneiden laskujen osalta:
1. Sait laskun ja et ole vielä tehnyt sille mitään: sähköpostiin on tullut myöhemmin torstain aikana hyvitsylasku, joka toimii todistuksena väärän laskun poistamisesta. Lähetämme uuden laskun maaliskuun lopulla eikä jäsenen tarvitse tehdä mitään.
2. Sait laskun ja ehdit jo maksaa sen: asia on kunnossa. Ohjaamme suorituksen uudelle maaliskuun lopulla saapuvalle jäsenlaskulle. Jäsenen ei tarvitse tehdä mitään ja voit jättää myös hyvityslaskun huomioimatta.
Pahoittelemme virhettä.
Lisätiedot:
020 786 2696
toimisto@seagolf.fi
0400 462 960
kari.mattila@seagolf.fi